A kedvezményezett neve:                        NORLUC Kereskedelmi és Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság

A projekt címe:                                           Képzési programok a NORLUC Kftnél

A szerződött támogatás összege:            6 580 000 Ft

A támogatás mértéke (%-ban):                100 %

A projekt befejezési dátuma:                   2019.11.17.

A projekt azonosító száma:                      VEKOP-8.5.3-17-2018-00034

Projektünk elsődleges célja, hogy hozzájáruljunk az egyén kompetenciáinak fejlődéséhez, mellyel párhuzamosan a szervezeti tudás és a szervezeti célok megvalósításának képessége is fejlődhet.

A vállalati képzési igényeket a projekt 100%-ban lefedi, mely egyértelműen tükrözi, hogy a munkavállalói képzési igényeket felmértük, továbbá a képzési terv összeállítása során figyelembe vettük a dolgozói kéréseket. A képzések lebonyolítását vásárolt szolgáltatásként, külső képzésként valósítottuk meg, számszerűsítve 4 különböző,  Fktv. 2. § 5. szerinti egyéb képzést. Összesen 11  fő munkatársunk került bevonásra a megvalósítás során (1 fő nő, 10 fő férfi).

Projektünket egy 160 órás Kommunikációs tréninggel kezdtük meg, melyen 11 fő munkavállalónk vett részt és teljesítette sikeresen. A tréning során a résztvevők a hétköznapi életben és a munka világában is hasznosnak bizonyuló kommunikációs ismeretekre tettek szert. A digitális kompetenciafejlesztést támogató képzési programok esetében az informatikai referencia keretrendszer alapján készült „Első lépések a digitális a digitális világba – IKER 1. szintű képzés”-t, majd  az „Önállóan használom az informatikai eszközömet – IKER 2. szintű képzés”-t valósítottuk meg sikeresen 4 fő munkatársunk bevonásával. A két képzés 35-35 órás volt. Az IKER képzések célja, hogy sikeres elvégzésükkel a munkavállalók megfeleljenek az információs társadalom elvárásainak, a mindennapi életben, a munkájukhoz, készség szinten tudják használni az IT eszközöket. A projekt során utolsóként lebonyolított képzés a „Bevezetés az IPAR 4.0 megoldásokba” c. 40 órás képzés volt 7 fő részvételével. A képzés folyamán a munkavállalók megismerték a különböző ipar 4.0 elemeket, melyeket akár a logisztikai szektorban is alkalmazni tudnak. Hiszen  az IPAR 4.0 nem csak a gyártó cégeket érinti, hanem a szolgáltató cégek számára, mint társaságunk is legalább akkora lehetőség van folyamatainak automatizálásában és az adatok elemzésében.

A támogatási kérelmünk benyújtása során tett vállalást, miszerint a tanúsítványt szerző résztvevők aránya eléri a 82 %-ot, elvárásainknak megfelelően kiválóan teljesítettük, hiszen ez az arány 100%-os lett, mindenki sikeresen elvégezte azt a képzést, melyen részt vett.